تاریخچه برند لالیک – قسمت دوم

لالیک برند

لالیک در گذر زمان

شروع دوره طلایی عطر

نام لالیک تداعی کننده درخشش جواهرات، شگفتی شفافیت و درخشندگی کریستال است. قبل از اینکه به یک نام تجاری تبدیل شود، نام مردی بود، هنرمندی نابغه، رنه ژول لالیک و وارثانش که در شعله خلاقیت او سهیم بودند.

از شما دعوت می کنیم برای تجربه داستان لالیک به پایین صفحه بروید…

ماری کلود لالیک

۱۹۷۷ | ماری کلود لالیک رئیس این تجارت می شود


ماری کلود لالیک، دختر مارک، مدیرعامل این شرکت شد. او سنت طراحی جواهرات را تجدید کرد و تجارت عطر را توسعه داد.

۱۹۹۲ | عرضه عطرهای لالیک

تاریخچه لالیک همیشه با عطرسازی مرتبط بوده است. هنگامی که ماری کلود، نوه رنه لالیک، عطری به نام “Lalique de Lalique” را در سال ۱۹۹۲ ایجاد کرد، ابتکار او بیش از حد بر حق بود.

لالیک پرفیوم دارای امضای منحصر به فردی است که خلاقیت در طراحی بطری خود را با تلاش برای کیفیت استثنایی در عطرهای خود ترکیب می کند.

۲۰۰۸ | هنر و عطر لالیک را به دست می آورد

گروه لالیک (که قبلاً تا سال ۲۰۱۶ با نام Art & Fragrance شناخته می شد)، گروه سوئیسی تحت مدیریت سیلویو دنز، با هدف توسعه جهانی آن و افزایش ظرفیت تولید شیشه کریستال، لالیک را خریداری کرد.

۲۰۱۰ | مدرن کردن کارخانه LALIQUE


یک کوره مخزن جدید در کارخانه شیشه کریستال لالیک افتتاح شد که نشان دهنده تعهد به مدرن سازی کارخانه Wingen-sur-Moder است.

موزه لالیک

۲۰۱۱ | افتتاحیه موزه لالیک

موزه لالیک پس از دو سال ساخت و ساز درهای خود را در Wingen-sur-Moder باز کرد. این موزه بیش از ۶۵۰ اثر از رنه لالیک و جانشینانش را در خود جای داده است. ساختمان طراحی شده توسط Jean-Michel Wilmotte شامل مجموعه ای از جواهرات، شیشه و کریستال مدرن است که در محیطی روشن و درخشان ارائه شده است.

۲۰۱۱ | راه اندازی کلکسیون LALIQUE Maison


لالیک مجموعه جدیدی از مبلمان، لوازم منزل و کتانی خانگی را ارائه کرد. مجموعه Lalique Maison که از هنر دکو الهام گرفته شده است، از همکاری قابل توجه کارخانه های شیشه ای معروف کریستال و طراحان تحسین شده بین المللی لیدی تینا گرین و پیترو مینگارلی پدید آمده است.

هنر لالیک

۲۰۱۱ | راه اندازی LALIQUE ART

این بخش جدید لالیک را قادر می سازد تا تخصص خود را با هنرمندان برجسته معاصر، بنیادها و طراحان با استعداد به اشتراک بگذارد تا آثار هنری منحصر به فرد و برجسته خلق کند.

اولین قطعه تولید شده، Yves Klein’s Victoire de Samothrace اثر لالیک، که با مشارکت بایگانی Yves Klein ایجاد شد، از تخصص سنتی مورد نیاز برای تکنیک استثنایی موم گم شده استفاده می کند.

منظور از تکنیک موم گم شده (lost wax technique) چیست؟

فرآیند موم گمشده که سیر-پردو (cire-perdue) نیز نامیده می‌شود، روشی برای ریخته‌گری فلز است که در آن یک فلز مذاب در قالبی که با استفاده از مدل مومی ایجاد شده است، ریخته می‌شود. پس از ساخته شدن قالب، مدل موم ذوب شده و تخلیه می شود

تولد دوباره جواهرات زیبا و جواهرات لالیک

۲۰۱۲ | تولد دوباره جواهرات زیبا و جواهرات لالیک

در سال ۲۰۱۲، مجموعه l’Odyssée du Feu Sacré تولد دوباره جواهرات زیبا و جواهرات لالیک را نشان داد، که نشان دهنده بازگشت خانه به ریشه های بنیانگذار آن: استاد جواهرساز رنه لالیک است.

۲۰۱۴ | راه اندازی مجموعه NOIR PREMIER

لالیک برای اولین بار مجموعه ای انحصاری از ۵ عطر را ارائه می کند. این عطرها که از ترکیبات بی نظیری تشکیل شده اند، جنبه های جدیدی از خانواده های بویایی بی انتها را نشان می دهند.

لالیک با راه اندازی استراتژیک مجموعه «نوآر پریمیر» فصل جدیدی در تاریخ خود می نویسد. لالیک، عطرساز و کریستال‌ساز، پیشنهاد خود را با خلاقیت‌های انتخابی و هیجان‌انگیز برای مشتریانی از عطرشناسان متنوع می‌کند.

مجموعه NOIR PREMIER
ویلای رنه لالیک

۲۰۱۵ | افتتاحیه ویلای RENÉ LALIQUE


ویلای René Lalique در Wingen-Sur-Moder در آلزاس، امروز میزبان یک هتل پنج ستاره فوق العاده  و یک رستوران عالی با دو ستاره میشلین است. طراحی داخلی توسط لیدی تینا گرین و پیترو مینگارلی انجام شده است.

ویلای سابق که توسط رنه لالیک در سال ۱۹۲۰ ساخته شد، به عنوان ویترینی برای استعداد و تخصص لالیک جان تازه‌ای به خود گرفته است.

۱۸۸۸ – ۲۰۱۸ | ۱۳۰ سال لالیک


لالیک می تواند با افتخار به یک سنت شگفت انگیز نگاه کند: ۱۳۰ سال افتخار و برتری خلاقانه در “هنر زندگی” فرانسوی، تولید خلاقیت های جاودانه: اشیاء هنری، وسایل روشنایی، مبلمان، جواهرات، عطرها و موارد دیگر که همه در فرانسه ساخته شده اند.

130 سال با لالیک

LALIQUE – لالیک

منابع :

ترجمه شده توسط گروه عطر دُنا  (کپی با ذکر منبع بلا مانع میباشد)

دنیای لالیک

مقالات مرتبط

تاریخچه برند لالیک – قسمت اول

۱۵۵/۰۰۰ تومان۱/۵۵۰/۰۰۰ تومان
حراج!
۱۵۵/۴۰۰ تومان۱/۵۵۴/۰۰۰ تومان
حراج!
۱۵۳/۳۰۰ تومان۱/۵۳۳/۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *