تاریخچه مونت بلنک

لوگوی مونت بلنک

برند لوکس Montblanc در سال ۱۹۰۶ توسط سه مرد با پیشینه های حرفه ای بسیار متفاوت تأسیس شد، از آن زمان تاکنون به تنوع در ساخت لوازم تحریر لوکس – اولین تخصص آن – برای ساخت ساعت، کالاهای چرمی، عطر، جواهرات و لوازم جانبی مردانه ادامه داده است.  امسال این برند ۱۱۰ مین سالگرد خود را با چندین مجموعه ویژه با نسخه محدود جشن می گیرد. در اینجا نگاهی به برخی از تاریخ های کلیدی در تاریخ Montblanc داریم.

اولین ساخنتمان مونت بلنک

بنیان گذاران مونت بلنک

۱۹۰۶: پایه های شرکت Montblanc توسط سه مرد، بانکدار آلفرد نهمیاس، مهندس آگوست  ابرشتاین و تاجر لوازم التحریر، کلاوس ووس، گذاشته شد. این سه نفر گرد هم آمدند تا شرکتی را تأسیس کنند تا با مخزن جوهر خود قلمی بسازد که نشتی نداشت.

۱۹۱۰: یک سال پس از اینکه شرکت اولین قلم ایمنی خود را با مجموعه‌ای به نام Rouge et Noir منتشر کرد، شرکت نام خود را به “Montblanc” تغییر داد که یادآور بلندترین قله کوه اروپا بود. لوگوی معروف این شرکت سریعا به پس‌زمینه‌ای دایره‌ای مشکی با یک ستاره سفید با شش لبه گرد که نماد قله‌های پوشیده از برفبود , تغییر کرد.

نماد مونت بلنک

۱۹۱۹: Montblanc اولین فروشگاه خود را در هامبورگ آلمان افتتاح کرد. شبکه ای از فروشگاه های ملی خیلی زود به وجود آمد، از جمله یکی در برلین، قبل از اینکه چند سال بعد به کشورهای دیگر گسترش یابد.

۱۹۲۴: این شرکت قلم فواره “Meisterstück” را راه اندازی کرد که اکنون یک افسانه در جهان ابزارهای تحریر لوکس است.

قلم های طراحی شده توسط مونت بلنک

۱۹۳۵: تقریباً نه سال پس از معرفی طیف وسیعی از کالاهای چرمی کوچک Saffiano، Montblanc اولین کارگاه چرم خود را در Offenbach آلمان افتتاح کرد.

کیف چرمی مونت بلنک۱۹۹۶: این برند دوباره با «مجموعه جواهرات Meisterstück» برای مردان متنوع شد. دو سال پیش از آن، Montblanc با «Meisterstück Solitaire Royal»، یک قلم دستی لوکس با ۴۸۱۰ الماس، ایجاد کرد.

خودنویس های مونت بلنک

۱۹۹۷: Montblanc Montre S.A در سوئیس تأسیس شد تا ساعت‌های پیشرفته را با نام Montblanc تولید کند. خط ساعت “Meisterstück” در نمایشگاه تجاری صنعت ساعت Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) در ژنو رونمایی شد.

ساعت های مونت بلنک

۲۰۰۱: برند آلمانی اولین مجموعه عطر و عینک خود را راه اندازی کرد. دو سال بعد، “StarWalker” به همراه مجموعه ساعت “Timewalker” پدید آمد – که امروزه به عنوان یکی از نمادین ترین خطوط ابزار نوشتاری Montblanc شناخته می شود.

عطر starwalker

۲۰۰۵: Montblanc اولین مجموعه جواهرات نقره منحصر به فرد خود را با نام “Diva”، مجموعه ای محدود از جواهرات زنانه ایجاد کرد.

diva

۲۰۱۱: ساعت Montblanc “Tourbillon Bi-Cylindrique” با کالیبر MB65.63 به اولین ساعت مچی جهان تبدیل شد که دارای یک توربیلون با دو فنر تعادل استوانه ای است.

ساعتهای مونت بلنک

منابع :

تیمه ترجمه عطر دُنا

https://www.news18.com/news/tech/timeline-110-years-of-montblanc-1235735.html

کپی برداری با ذکر منبع بلا مانع میباشد

حراج!
حراج!
۱۲۱/۸۰۰ تومان۱/۲۱۸/۰۰۰ تومان
حراج!
۲۰۷/۹۰۰ تومان۲/۰۷۹/۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *